Na co zwrócić uwagę, wybierając krajalnicę do frytek?

krajalnica do frytekZakup porządnej krajalnicy do frytek jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tego typu urządzeniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać porządny sprzęt gastronomiczny.

Porządne ostrze

Jak łatwo się domyśleć dobra krajalnica do frytek musi posiadać solidne ostrza, które tak naprawdę są najważniejszym elementem każdego sprzętu. W dzisiejszych czasach warto postawić na niezawodny sprzęt gastronomiczny, który ma ostrze wykonane ze stali nierdzewnej albo ostrza ze stali chromowo-węglowej. Warto wspomnieć również i o tym, że w dzisiejszych czasach wyróżniamy ostrza gładkie, które zapewniają bardzo precyzyjne krojenie i ostrza ze specjalnymi ząbkami. Warianty te są bardzo uniwersalne, dlatego też idealnie sprawdzą się w każdym domu.

Grubość krojenia ma znaczenie

Niesłychanie ważna funkcją każdej profesjonalnej krajalnicy jest oczywiście możliwość ustawienia idealnej grubości frytek, dlatego też warto postawić na sprzęt gastronomiczny, który ma możliwość regulowania grubości krojenia. Im większy zakres regulowania, tym więcej możliwości daje dane urządzenie. Większość krajalnic do frytek posiada specjalne pokrętło, dzięki któremu można ustawić idealną grubość. Dobra krajalnica do frytek ma zazwyczaj regulowanie grubości frytek w przedziale od 1 do 22mm.