Kategorie
Urządzenia do gastronomii

Kuchenki mikrofalowe – najpopularniejsze marki

Kuchenki mikrofalowe – ich zalety i najpopularniejsze modele

W dzisiejszym świecie, definiowanym przez wielu jako: „życie w biegu”, bez kuchenek mikrofalowych niemal nie wyobrażamy sobie kuchni. Umożliwiają szybkie przygotowanie i odgrzanie posiłków, co dla zabieganych jest bardzo komfortowe.

Jakie firmy warto polecić przy zakupie mikrofalówek?

Zacznijmy od zalet kuchenek mikrofalowych

Ogromną zaletą mikrofalówki jest wielofunkcyjność: funkcja podgrzewania, grillowania, gotowania, a nawet rozmrażania mięs i ryb. Dzięki wykorzystaniu technologii fal elektromagnetycznych, cały proces jest szybki i niezwykle skuteczny. Trzeba mieć jednak świadomość, że nie każde dania nadają się do podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Niektóre potrawy staną się suche i nieapetyczne. Aby temu zapobiec, można wykorzystać zgrabny patent. Mowa o zapewnieniu odpowiedniego poziomu wilgoci. W tym celu jedzenie skrop wodą lub do wnętrza kuchenki mikrofalowej wstaw szklankę z wodą.

Najpopularniejsze modele kuchenek mikrofalowych

kuchenka mikrofalowa w kuchni

Do jednych z najbardziej popularnych modeli zaliczają się kuchenki mikrofalowe Samsung. Większość z nich oferuje atrakcyjne rozwiązania technologiczne, np.: panele dotykowe lub system ochrony przed dziećmi. Najbardziej istotne jest jednak rzecz jasna to, że bardzo dobrze sprawdzają się przy podgrzewaniu i gotowaniu dań. Inne, godne polecenia firmy to na przykład Amica i Whirlpool.

Dzięki temu, że popularność mikrofalówek wciąż jest tak duża, marki te systematycznie wypuszczają nowe linie produktów, aby wyjść naprzeciw potrzebom rynku gospodarstw domowych i lokali gastronomicznych. Zobacz najnowsze rozwiązania technologiczne kuchenek Electrolux:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.