Kategorie
Urządzenia do gastronomii

Modne wyposażenie kuchni

Moda to nie tylko ubrania, kosmetyki, kolory, ale także…wyposażenie kuchni, a mówiąc bardziej szczegółowo: zastawa stołowa. Mimo, iż wiele osób nie uważa tego wątku za fascynujący, na pewno warto zwrócić większą uwagę choćby na nasze szklanki, talerze czy miseczki. Projektanci prześcigają się o to, by każdy klient odnalazł zastawę stołową wpisującą się swój gust. 

wzorzyste talerze z zastawy stołowej

Wzorzyste talerze

Oddajmy nudne talerze do lamusa. Dzisiaj bez większych problemów można znaleźć ciekawe, designerskie komplety zastawy stołowej. Może być ona bardzo tradycyjna (biała, w granatowe wzory), jak i nieco bardziej szalona – na przykład z kotami, kaktusami, motywami azteckimi czy nawet taka, która na pierwszy rzut oka wyglądają na…stłuczoną.

Kolorowe szklanki

Tutaj, podobnie jak w wypadku talerzy, największym problemem jest (o ironio!) szeroki wybór. Można zaopatrzyć się w proste, klasyczne, ale prawdziwymi hitem są te z niezwykłymi, szklanymi wzorami, czy też kolorowe – najlepiej każda szklanka z zestawu w odmiennym kolorze. Być może przyda nam się również szklanka przenośna, albo ze specjalną nakładką do zaparzania herbaty. Pojawiają się coraz to nowe rozwiązania, które są nie tylko estetyczne, ale zwyczajnie praktyczne.

Oryginalne sztućce

designerkie, nowoczesne sztućceSztućce również mogą być niezwykle oryginalne. Za przykład niech posłuży ozdobny zestaw wykonany z fioletowego plastiku czy z metalu ze wzorem w kratkę. Wciąż najbardziej popularne jest ozdabianie uchwytów, ale coraz częściej można znaleźć też odważniejsze projekty. Przed zakupem warto zastanowić się jak i czy sztućce będą pasować do talerzy czy szklanek. Dzięki temu aranżacja stołu będzie spójna, a gust gospodarza zachwyci gości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.