Kategorie
Wyposażenie

Przyjęcie na działce

Niewątpliwie każdy z nas przekonał się jak wspólne, ludzkie drogi – w szkole, na studiach, w pracy – szybko i nieubłaganie się rozchodzą. Wielu znajomych „od dziecka” wyjeżdża za granicę bądź do innego miasta, zakłada rodziny, zmienia otoczenie, branżę. Jednak dzięki mediom społecznościowym i globalizacji możemy w łatwy sposób skontaktować się z każdą osobą i ustalić termin wspólnego spotkania – spotkania i przyjęcia po długim czasie są niezastąpione w podtrzymywaniu relacji. Ale… zostając w tematyce imprez: Czy wiesz jak podać posiłki? Jakie naczynia kuchenne będą Ci potrzebne?

zastawa stołowa na przyjęcia w ogrodzie

Szklanki – kilka porad na początek

  • Szklanki do drinków i kieliszki do koktajlu wyciągnijmy dzień przed przyjęciem, by umyć je po długim czasie.
  • Szklanki do drinków wymagają alkoholu, więc potrzebny będzie również wyjazd do sklepu z listą zakupów, dzięki której nie zawiedziemy naszych gości i będziemy czuli się w pełni przygotowani.
  • Kieliszki do koktajlu, w których będą podane zmiksowane świeże owoce, powinny wyglądać zjawiskowo. Dobru tip to zamoczenie brzegów w wodzie, a następnie w cukrze. Brzegi kieliszków wyglądają jak oproszone śniegiem!

Zakup kieliszków

kieliszki do szampana dla lokali gastronomicznych

Kwestia doboru odpowiednich naczyń jest ważna z praktycznego punktu widzenia – goście muszą zjeść komfortowo, bez obaw, że się pobrudzą, a Ty musisz mieć pewność, że porcja zmieści się do naczynia. Kolejnym aspektem jest wygląd – danie będzie smakować lepiej jeśli podasz je gustownie! Jeśli nie posiadamy w domu żadnych ładnych i elegancko wyglądających kieliszków czy pucharków na desery, warto wybrać się do najbliższego sklepu. Sprzedawca na pewno doradzi nam, które naczynia będą dla nas najbardziej korzystne i jakie szkło jest najbardziej modne w danej chwili.

Gdy jednak totalnie nie macie do tego głowy – spokojnie – jeśli pamiętacie „Dziennik Bridget Jones” wiecie z pewnością, że na pierwszym miejscu powinna być dobra zabawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *